Hakkımızda

Alanya Öğretmen Evi

Alanya Öğretmenevi 1363 m2 arsa üzerine inşa edilerek 15 Haziran 1995 yılında hizmete açılmıştır. Bu tesisin kazanılmasında zamanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Köseoğlu’nun büyük emekleri vardır.


Kurumumuz Alanya batı girişinde bulunmakta olup Alanya’nın dünyaca ünlü Kleopatra Plajı kenarındadır.
Hizmete başladığı 1995 yılından bu yana gelişimini sürdüren öğretmenevimiz 56 Oda ve 120 yatak kapasitesi ile konaklama hizmeti vermektedir. Kablosuz İnternet, 24 saat sıcak su, klima, tv hizmetlerimiz bulunmaktadır. Plajımız öğretmenevimizin karşısında bulunmaktadır.


Buna ilaveten 300 kişilik restoranı, 150 kişilik terası ve kafeteryası ile her türlü düğün, nişan, yemekli toplantı, seminer, hizmet içi eğitim vb. organizasyona ev sahipliği yapmaktadır.


1996 yılından beri Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün alt katı ve bahçesinde bulunan öğretmenevimiz bünyesindeki lokalimiz haftanın 6 günü saat 09:00-19:00 arası hizmet vermektedir. Lokal bölümümüz pazar günleri kapalıdır. Lokalimizde de sulu yemek çeşitleri, günlük tabldot servisi dışında fast food ve kafeterya hizmetlerimiz bulunmaktadır. 


Kurumumuz yılın 365 günü başta öğretmenlerimize, sağlık çalışanlarına ve üniversite bünyesindeki kamu personeline hitap etmekle birlikte tüm kamu çalışanlarına ve halkımıza da açıktır.